English
 
ÜYE OLUN
 
Open eğitimlerimizden ve tüm yeniliklerden haberdar olun.
 
 
EĞİTİM PROGRAMLARI
 
  . YÖNETİM GELİŞTİRME
 
. SATIŞ VE PAZARLAMA
 
. BECERİ GELİŞTİRME
 
. EXECUTİVE MANAGEMENT
 
. KOÇLUK HİZMETLERİ
  SATIŞ VE PAZARLAMA
   
  Yöneticiler, Yönetici Adaylarına iş hayatında etkili,farklı ,başarılı bir yönetici olmasının
sağlanması hedef belirlemesi, inisiyatif almasının yanı sıra Lider ve Koç vasıflarına haiz
olmasının sağlanmasıdır.
   
 
  Merchandising     Pazarlama iletişi stratejileri
  Müşteri odaklılık   Temel bankacılık pazarlama yönetimi
  Etkin ilişki yönetimi ve satış   Satış ekipleri ve bölge yönetimi
  Churn ve şikayet yönetimi   Satış yönetimi ve iş geliştirme
  Etkin marka pozisyonlama
ve fiyatlandırma teknikleri
  Yeni anlayışla satış yönetimi
 
 
 


Merchandising

Merchandising; Pazarlama biliminin belki de en önemli temellerinden birisini oluşturur.
Winston Churchill’in dediği gibi : ” Savaşlar masalarda değil, alanlarda kazanılır veya kaybedilir ”
Promosyonlar, fiyat indirimleri, satış stratejileri, ambalaj ve sergileme sanatı merchandising tanımlamasının vazgeçilmez alt parçalarıdır.

 
Promosyonlar, fiyat indirimleri, satış stratejileri, ambalaj ve sergileme sanatı merchandising tanımlamasının vazgeçilmez alt parçalarıdır. Türkiye’nin de bulunduğu bölgeye bakıldığında dikkat edilmesi gereken bir fark mevcuttur. Batı ülkelerinde Merchandising pazarlamanın bir elemanı olarak hizmet ederken, Doğu Avrupa – Rusya ve Ortadoğu ülkelerinde merchandising bir satış elemanı olarak görülmektedir.

Bu farkı anlamak ve satış ekibine pazarlama anlayışını aşılayabilmek, Türkiye’de ticari başarıyı yakalayabilmenin temel anahtarı haline geldi.

Satış hacmi ve Marka yönetimi arasında karar verebilmek...Merchandising ve perakende sektöründeki son trendler bu sorunun cevabını vermektedir.

 
 
 
  PROGRAM HEDEFLERİ

Program, modern dağıtım faaliyetlerini yapılandırmak ve yönetmek için gereken mekanizmaların, süreçlerin, araçların ve yeniliklerin kavranmasına yönelik olarak tasarlanmıştır.

Katılımcıların, perakende firmalarının zorlu rekabet koşullarına paralel olarak artan ihtiyaçlarına cevap verebilecek farklı becerileri ve güncel bakış açılarını edinmeleri öncelikli amacımızdır.

Aynı zamanda dağıtım kanallarının geliştirilmesi ve yönetimi alanına dahil olan imalat ve hizmet firmalarından gelen katılımcılar da, programın içeriğinde yer alan ve güncel pazarlamanın temelini oluşturan kavramlar ve yaklaşımlar konusunda bilgi ve deneyimlerini arttırabilirler.

   
 
 
  KİMLER KATILMALI

Program satış, dağıtım ve pazarlama alanında faaliyet gösteren firmaların ilgili pozisyonlarında görev yapan uzmanlar, yönetici adayları, takım liderleri ve yöneticiler için tasarlanmıştır.

Ayrıca sürece dahil olan imalat veya hizmet firmalarının ticari pazarlama ve kanal yönetimi ile ilgili pozisyonlarında çalışan personel için de son derece uygundur.